Aşık etme duası yüze 100 etkili

Aşık etme duası (çok etkili)

Aşık etme duası niyetin hayatı değiştirmesidir. Aşık olan kişi çok değer verdiği ve sevdiği kişinin de kendisini sevmesini istemektedir. Aslında sevgiye, aşka, muhabbete davet anlamında olan bu dua belki de en masumane ve en anlamlı dualardan biridir. Kişinin kalbinin niyaz etmesidir. Bu nedenle en özel duadır. Zaten aşkın kendisi bir insanın yaşayabileceği en güzel duygu değil midir?


Bir alime sormuşlar: “ Dünyayı kimler yönetmeli?” Bu soruya alim ne politikacı ne felsefece ne de zeki adam cevabını vermiş. Ona göre dünyayı  “aşk acısı çekmiş” insanlar yönetmelidir. Çünkü aşk acısı çekmiş, aşk ile pişmiş insanın zalim olması mümkün değildir. Bunun tam aksine aşık kişi merhametlidir, duyarlıdır. Ancak aşık adamın bir de kusuru vardır ki onu zayıf kılar. O zayıflık da onun gözlerinin kör olmasıdır.

Aşık etme duası tam da bu nedenle yani aşıkların gözünün kör olmasından ötürü çoğu medyum tarafından kullanılmıştır. Gerçeklikle hiç alakası olmayan dualarla kişileri yanlış yöne sevk etmişlerdir. Aşık adam Allah’ın sevgili kuludur. Onlara halk nazarında ermiş adam gözüyle bakılır. O nedenle aşık adama verilecek bilgi kesinlikle doğru olmalıdır. Yoksa vebali büyüktür.

Eğer bir aşık etme duası normalden çok uzunsa yani iki paragraftan daha hacimli ise biliniz ki bu dua orijinal dualardan biri değildir. Çünkü duanın şartlarından biri de duanın kısa olmasıdır. Birkaç okumada dua ezberlenebiliyorsa o dua en makbul duadır. Birkaç kelimeden oluşan dualar ise tılsımlı dua kabul edilir. Bu duaların kabul edilmesi daha yakındır.

Aşık etme duasında dikkat etmeniz gereken en önemli detay sevdiğiniz ve uğruna dua ettiğinizi kişinin dua ettiğinizden haberi olmamasıdır. Tabi başka insanların da haberdar ya da şahit olmaması tercih edilmelidir. Duanın en içten istek olduğunu ve doğrudan yaratıcıya yöneltilen lafızlar olduğu göz önüne alınmalıdır.

Eski çağlardan beri aşık etme duasının güneşin doğuşu veya batışı ile birlikte yapılması gerektiği belirtilmiştir. Birçok sitede günümüzde bile bu bilgi paylaşılmaktadır. Bu bilgi yanlıştır ve eski Orta Doğu batıl inançlarından kalmıştır. Güneş cisminin Allah katında diğer varlıklardan farkı yoktur. Hatta insan eşrefi mahlukat olduğundan insana hizmet için yaratılmıştır. 

Bu duanın zamanı ise akşam namazı ile yatsı namazı arasındaki vakittir. İkindi vaktinde ama gün kızıla dönmeden de yapılırsa etkili olur.


Duanın sözleri şöyledir:

“Ya vedud, sen arşın ve arzın sahibisin. Sen, gönülleri evirip çevirensin. Senin iznin olmadan hiçbir şey gerçekleşmez. Hakkımızda hayırlı olanı bize nasip et. Sen dilimizle söylediklerimizi de kalbimizde sakladıklarımızı da bilensin. Rahman ve Rahim olan sensin. Bütün zamanların ve bütün mekanların sahibi sensin. Yalnız sana inanır ve sana güveniriz. Kalplerimizi birbirine yakınlaştır. Onu bana, beni ona sevdir. Amin”

Aşık etme duası 8 defa peş peşe okunmalıdır. Tabi bütün dualarda olduğu gibi abdestli olunması gerektiğini söylemekte fayda vardır. Bu dua sadece bir gün okunmaz. Her gün ve sevgili sizi sevene kadar okunur. Genel inanç şudur ki bu dua okunduğunda en geç 14 günde sevdiğinizi aşık etme konusunda başarılı olursunuz. Tabi siz sadece niyazda bulunansınız. Duaları kabul edecek olan ise size yeryüzüne gönderen ve yerden sizin için nimetler çıkandır.

Duaların gücüne inanın. Dua her şeyden önce kalbinizin sesidir. Dualar, arzulanan durumun gerçekleşmesini sağlar. Sadece sözcüklerden ibaret bir durum değildir dualar. Manevi yaşamımızın anahtarları, nurlar aleminin ziyalarıdır dualar.

Konu ile ilgili şu kitap da (En Etkili Aşk Duaları) ilginizi çekebilir.
Kitaba ulaşmak için tıklayınız

Eserle ilgili yapılan yorumların bir kısmını aşağıda bulabilirsiniz 

cübbeli ahmet hoca aşık etme duası. Cübbeli Ahmet Hoca kendine aşık etme duası. cübbeli ahmet hoca aşk duası. aşıklar için dualar.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir